Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Zorlu geçen kış aylarından sonra bahar ayının gelişiyle birlikte doğa bir takım değişmelere girmektedir. Bununla beraber araçlarda bu değişimden nasibini almaktadır.

Bu değişimden en çok etkilenenlerden biri de araçlardır. Yağışlı havalar ve dondurucu soğuklar  gibi yorucu bir dönemden  çıkan araçlar  bahar bakımı  hizmetine ihtiyaç  duymaktadır.  Otomobillerin  performansını arttırmak ve ömrünü uzatmak için  otomobil bakımı  yapmak gereklidir.  Kıştan yaza girerken yapılan bahar bakımı bu anlamda ertelenmemesi gereken adımlardan biridir. Pendik oto servis bahar bakımınızı titizlikle yerine getirmektedir.

Bahar Bakımı Neden Yapılır?

Yoğun kış mevsimi otomobilleri ekstra yormaktadır. Kar, dolu veya her hangi olumsuz durumlardan dolayı pek çok araç zarar görmektedir. Pendik araç bahar bakımı sayesinde araçlar titizlikle onarılmakta ve bir bozukluk varsa giderilmektedir. Bu sebeple her mevsim çıkışında bu bakımların yapılması gerekmektedir. Hem aracın hem de sürücünün can güvenliği için atlanmaması gereken bir adımdır.

Aracınıza Bahar Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mevsim geçişleri sırasında ertelediğiniz bakımlar aracın performansını etkilemektedir. Bu olumsuzluklardan en az etkilenen taraf olmak için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar:
 
1. Araçta bulunan kış lastikleri çıkarılmalıdır.  Isınan havanın etkisiyle  kış lastiklerinin  virajlarda  dönüş kabiliyeti ve tutuş performansı  düşmektedir. 
2. Zorlu hava şartları  aracın hava filtresini tıkamaktadır.  Bu da ihtiyaç duyulan oksijen  alışverişine  engel olmaktadır.  Bu sebeple  araç filtreleri  temizlenmeli eğer durum ciddiyse değiştirilmelidir. 
3. Bahar bakımı  aracı pek çok yönden  onarıma  tabi tutmaktadır.  Otomobil bakımı  hizmetinin en önemli  maddelerinden biri de  motor yağının  değiştirilmesidir.  Bu durum motorun  performansını yükselterek daha iyi çalışmasını  sağlayacaktır.
4. Güvenli yolculuğun devam etmesi için fren hidrolik yağının  değiştirilmesi gerekmektedir.  Havaların ısınması ile beraber  hidrolik yağ da  kaynama meydana gelebilmektedir.  Bu gibi durumların önüne geçmek için  bahar bakımı  yapılmalıdır.
5. Kış mevsiminin  olumsuz şartlarını büyük ölçüde sırtlanan bölüm cam silecekleridir.  Gereken durumlarda  cam silecekleri değiştirilmelidir.
6. Pendik oto bahar bakımı sırasında klima bakımı atlanmamalıdır.  Klima gazı  yenilenmeli ve polen filtresi değiştirilmelidir.  Bunların yanında  aracın bahar bakımı  geldiğinde  arabanın alt kısmının iyice temizlenmesi gerekir. 
 

İlgili Konular

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon Kutusu Tamiri

Oldukça zor tamir işlemlerinden biri olan direksiyon kutusu tamiri sayılı servis tarafından yapılmaktadır. Yedek parça değişimi açısından oldukça pahalı olan direksiyon kutusu genel olarak tamir işlemi ile çözülmektedir.

Rehbere git

Pendik Oto Sanayi

Bölge içerisinde aktif bir şekilde öne çıkan Pendik oto sanayi servisimiz sektör içerisindeki sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Oto sanayi içerisinde birçok hizmeti temin edebilirsiniz

Rehbere git
Pendik Oto Sanayi
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Güvenli sürüş için takip mesafesi çok önemlidir. Takip mesafesinin korunmadığı durumlarda arkadan çarpma gibi kazalar meydana gelmektedir

Rehbere git

Adblue Arızası

AdBlue arızası son yıllarda çok sık duyduğumuz konulardan biridir.

Rehbere git
Adblue Arızası