Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Yeni nesil otomobil bakım hizmetleri bilgisayarlı arıza tespit cihazı ile sağlanmaktadır. Yeni teknolojinin vermiş olduğu önemli ürünlerden biridir. Araçta meydana gelen sorun sebebiyle araç sahibi yetkili firmaya başvurmalıdır.

Servis yetkilisi araca ne olduğunu bilgisayarlı arıza tespiti cihazı ayrıntılı bir şekilde incelemektedir. Arızayı tespit eden bu cihaz sayesinde sorun bulunmuş olur. Yetkililer bu sorun üzerine gerekli onarım ve bakım hizmeti gerçekleştirir. Dikkat edilmesi gereken iki husus vardır. Bu tür bilgisayar destekli cihazları kullanırken cihazın güncel olması ve yazılımının orijinal sürüm olması gerekir. Bunları barındırmayan cihazlar tespit konusunda doğru sonuçlar vermeyebilir. Buna dikkat edilmelidir. 

Bir Araç Arıza Teşhis Kontrolü Size Ne Söyleyebilir?

Pendik arıza teşhis kontrolü ile araçta meydana gelmiş en küçük hasarın bile düzgün bir şekilde bulunması sağlanmaktadır. Motorun çalışma performansı, motorla alakalı başka sıkıntılar varsa bunların tespitinin yapılması açısından Pendik  bilgisayarlı tespit cihazlarına ihtiyaç vardır. Bu bilgisayarlar sayesinde kontrol aşamasında sensör, sıcaklık, yönetim sistemi gibi pek çok bölümün nasıl olduğu konusunda araç sahibine bilgi verir. Bu bilgiler uzman teknisyen tarafından araç sahibine anlatılır. İşinde yetkin ve uzman elamanlar sayesinde bu bakımlar son derece yüksek performansla gerçekleştirilir.

Oto Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Oto exper sayesinde arıza tespit ile ilgili her şey kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Arabanın her hangi bir aksanında oluşan veya diğer bölümlerinde meydana gelen arızalar hakkında nasıl uygulama ve işlem yapılacağı öncelikli olarak belirlenmektedir. Araçla ilgili gerekli ölçümler yapılır. Bilgisayarlı arıza tespit cihazı ile her şey hızlı ve kolay bir şekilde öğrenilir. Uzman ekibin araç ile ilgili yazdığı rapor ile birlikte tespit aşaması sonlanır.
 Tespit aşamasından sonra araca yapılması gereken işlemler araç sahibine anlatılır. Her adımda araç sahibi ile görüşme sağlanır. Otomobil bakım hizmetinin önemli kurallarından biridir. Ardından araç hangi alanda bakım ve onarıma girecekse işlemleri başlatılır. Ortalama bir saat vermek doğru olmayabilir. Arızanın durumu ve boyutuna bağlı olarak servis süresi araçtan araca göre değişiklik gösterebilmektedir. Servis ekibi konuyla ilgili ayrıntı bilgiyi araç sahiplerine vermektedir. Pendik bilgisayarlı oto arıza tespiti hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
 

İlgili Konular

Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Bölge içerisinde aktif bir şekilde öne çıkan Pendik oto sanayi servisimiz sektör içerisindeki sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Oto sanayi içerisinde birçok hizmeti temin edebilirsiniz

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Güvenli sürüş için takip mesafesi çok önemlidir. Takip mesafesinin korunmadığı durumlarda arkadan çarpma gibi kazalar meydana gelmektedir

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?
Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon Kutusu Tamiri

Oldukça zor tamir işlemlerinden biri olan direksiyon kutusu tamiri sayılı servis tarafından yapılmaktadır. Yedek parça değişimi açısından oldukça pahalı olan direksiyon kutusu genel olarak tamir işlemi ile çözülmektedir.

Rehbere git

Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Amortisörler, birkaç çeşidi ile araçlarda kullanılmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları bakım işlemi görürken bazıları ise bir kere kullanım imkânı ile piyasaya sürülmektedir. Basit bir mekanizmaya sahip olan ve ucuz amortisörlerin bakım işlemleri olsa dahi değiştirmek sonuç açısından daha önemlidir. Fakat elektriksel sistemle üretilmiş amortisörlerin değişiminin yapılması daha maliyetli olduğundan bakım işlemi görmesi daha hesaplı olmaktadır. Amortisörlerin bakım ve onarım işlemleri titizlik gerektiren bir konudur. Amortisör tamiri almak isteyen araç sahipleri, bunu işinin e...

Rehbere git
Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?