Kış Bakımı

Kış Bakımı

Araç kış bakımı hizmeti hem aracın ömrünü uzatmak hem de sürüş güvenliğini sağlamak açısından oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde yapılması gereken kış bakımı zorlu hava şartlarında yolda kalma riskini düşürerek aracın performansını olumlu yönde etkilemektedir.

Soğuk, rüzgârlı veya yağışlı hava koşullarında  sürüş güvenliğinin artması ve diğer araçların güvenliğin sağlanması açısından çok önemli bir otomobil bakımı hizmetidir.   Düzenli olarak yapılan  otomobil bakımı  sayesinde,  araca  sonradan çıkabilecek yüksek maliyetli bakım  masraflarının  azalmasına  sebep olacaktır.

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir?

Yaz mevsiminden çıkan aracın kış bakımı mutlaka yapılmalıdır. Kış bakım sırasında aracın:
 
1. Antifriz kontrolü yapılmalıdır.
2. Lastik havalarının ve lastik diş derinliklerinin  kontrol edilmelidir.
3. Silecek  lastikleri ve cam suyu kontrol edilmeli
4. Akü  şarj  durumu kontrol edilmeli
5. Debriyaj balatalarının ve fren sisteminin kontrol edilmesi gerekir.
6. Ampüllerin ve aydınlatma sisteminin kontrol edilmesi 
7. Pendik araç kış bakımı sırasında araçta olması gereken malzemelerin kontrol edilmesi  gerekir.  Bunlar;  çekme halatı, yedek ampuller, zincir, takoz vb. 

Pendik araç tamir servisi kış bakımınızı yaptırıken yukarıda belirtilen tüm detaylara özen göstererek işlemlerini yapar.

Araçların Kışlık Bakımı Nasıl Yapılır?

Kışlık  bakımı  aracı her yönden kış mevsimine hazırlamaktadır.  Peki, kış mevsimine girerken otomobil kışlık bakımı nasıl yapılır?
 
1.  Otomobile servis bakımı yapılır.  Bu bakım sayesinde  aracın soğuktan  en az bir şekilde etkilenmesi  sağlanır.
2.  Akü durumunun kontrol edilmesi gerekir.  Çünkü soğuk havalar akü üzerinde  olumsuz etki bırakabilir.
3.  Kış bakımının olmazsa olmazı antifriz sıvısının kontrol edilmesidir.  Motorun su deposunda  yeterli miktarda  antifiriz olmalıdır.  Ve gereken zamanlarda tazelemeniz gerekmektedir. 
4.  Buz tutmuş yollarda veya karlı hava şartlarında aracın gidebilmesi için kış lastiklerinin takılması gerekir. Hem kendi güvenliğiniz hem de diğer sürücülerin güvenliği için gerekli bir adımdır. 
5.  Pendik oto kış bakımı sırasında sis lambaları,  ön far ve arka fren  lambalarının  çalışır durumda olmasına  bakılmalıdır.
6.  Kış mevsiminde  yoğun bir şekilde çalışan sileceklerin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olunmalıdır. 
7.  Aracın fren ayarları kontrol edilmelidir. Bunun yanında aracın sigortasının da kontrol edilmesi gerekir. Bu işlemlerin hepsine kış bakımı sırasında ayrıntılı olarak bakılmaktadır. 

İlgili Konular

Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Bölge içerisinde aktif bir şekilde öne çıkan Pendik oto sanayi servisimiz sektör içerisindeki sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Oto sanayi içerisinde birçok hizmeti temin edebilirsiniz

Rehbere git

Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Amortisörler, birkaç çeşidi ile araçlarda kullanılmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları bakım işlemi görürken bazıları ise bir kere kullanım imkânı ile piyasaya sürülmektedir. Basit bir mekanizmaya sahip olan ve ucuz amortisörlerin bakım işlemleri olsa dahi değiştirmek sonuç açısından daha önemlidir. Fakat elektriksel sistemle üretilmiş amortisörlerin değişiminin yapılması daha maliyetli olduğundan bakım işlemi görmesi daha hesaplı olmaktadır. Amortisörlerin bakım ve onarım işlemleri titizlik gerektiren bir konudur. Amortisör tamiri almak isteyen araç sahipleri, bunu işinin e...

Rehbere git
Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?
Adblue Arızası

Adblue Arızası

AdBlue arızası son yıllarda çok sık duyduğumuz konulardan biridir.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Tamiri

Oldukça zor tamir işlemlerinden biri olan direksiyon kutusu tamiri sayılı servis tarafından yapılmaktadır. Yedek parça değişimi açısından oldukça pahalı olan direksiyon kutusu genel olarak tamir işlemi ile çözülmektedir.

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Tamiri