Oto Aydınlatma Sistemleri

Oto Aydınlatma Sistemleri

Oto aydınlatma sistemleri, aracın güvenli bir sürüş sağlaması açısından gerekli sistemlerden biridir. Aracı karanlık çöktüğü zaman belli eden bu ışıklar aracın olmazsa olmaz bölümlerinden biridir.

Sadece dışarıda kendini göstermek için değil, araç içinde de pek çok sistemin aydınlatmaya bağlı çalışması ne kadar önemli olduğunu kanıtlamaktadır. Otomobil bakım sırasında aydınlatma sistemine de ayrıntılı bir şekilde bakılmaktadır. Her hangi bir hasar veya bağlantı sorunu o dakika uzmanlar tarafından tespit edilerek bakım ve onarıma başlanmaktadır. Bu amaçla periyodik bakımlar oluşan ve oluşabilecek hasarları önceden tespit etme konusunda etkili bir şekilde çalışma göstermektedir. 

Oto Aksesuar Lambaları

Oto aksesuar  lambaları teknolojinin gelişmesiyle  ürün çeşitliliğini artırmıştır.  Çıkan yeni modeller ile birlikte  araç  sahipleri bu modelleri araçlarına taktırmak için sıraya girmiş durumdadır.  Araca  farklı bir hava ve ambiyans katan bu lambalar  araçları her anlamda  güzel göstermektedir.  Bunun yanında  oto aksesuar lambaları takma işi  iyi bir usta tarafından yapılmalıdır. 

Araç Aydınlatma Sistemi

Araç aydınlatma sistemi sadece fardan ibaret değildir.  Araçta aydınlatma sistemine bağlı olarak çalışan  pek çok bölüm vardır.  Bu bölümler birbirleriyle uyum içinde  çalışmaktadır. Araçta aydınlatma sisteminde meydana gelen  olumsuz durum diğer aydınlatma  bölümlerini de etkileyebilir.  Bu gibi etkilerden korunmak için  araca periyodik bakım düzenli olarak yaptırılmalıdır.  Bu periyodik bakımlar sayesinde oluşabilecek hasarların önceden önüne geçilerek  daha büyük sorunlar açmaması için bakımlar yapılmaktadır.
Pendik araç aydınlatma sistemleri;
 
1. Akü
2. Sigorta
3. Kontak anahtarı
4. Flaşör
5. Fren ve geri vites müşürü
6. Aydınlatma ve ikaz lamba düğmeleri
7. Lambalar

Araç Dış Aydınlatma

Araç dış aydınlatma  işlevini sürdüren farlardır.  Farlar,  karanlıkta  yolculuk yaparken araç sahibinin önünü görmesine yakın ve  uzak mesafeleri net bir şekilde görebilmesini sağlayan aydınlatma sistemi ekipmanlarından biridir. Far olmayan bir araba trafikte büyük sorunlara ve kazalara sebep olabilir.  Örneğin yola dalmış olan bir sürücü arkasından gelen yoğun Işık sebebiyle  dikkatini toparlayabilir.  Ancak   farı kapalı bir araç  trafikte dikkat çekmeyecek ve buna bağlı olarak kazaya da sebebiyet verecektir.

İlgili Konular

Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Bölge içerisinde aktif bir şekilde öne çıkan Pendik oto sanayi servisimiz sektör içerisindeki sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Oto sanayi içerisinde birçok hizmeti temin edebilirsiniz

Rehbere git

Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Amortisörler, birkaç çeşidi ile araçlarda kullanılmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları bakım işlemi görürken bazıları ise bir kere kullanım imkânı ile piyasaya sürülmektedir. Basit bir mekanizmaya sahip olan ve ucuz amortisörlerin bakım işlemleri olsa dahi değiştirmek sonuç açısından daha önemlidir. Fakat elektriksel sistemle üretilmiş amortisörlerin değişiminin yapılması daha maliyetli olduğundan bakım işlemi görmesi daha hesaplı olmaktadır. Amortisörlerin bakım ve onarım işlemleri titizlik gerektiren bir konudur. Amortisör tamiri almak isteyen araç sahipleri, bunu işinin e...

Rehbere git
Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Güvenli sürüş için takip mesafesi çok önemlidir. Takip mesafesinin korunmadığı durumlarda arkadan çarpma gibi kazalar meydana gelmektedir

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Tamiri

Oldukça zor tamir işlemlerinden biri olan direksiyon kutusu tamiri sayılı servis tarafından yapılmaktadır. Yedek parça değişimi açısından oldukça pahalı olan direksiyon kutusu genel olarak tamir işlemi ile çözülmektedir.

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Tamiri