Oto Elektrik

Oto Elektrik

Araba bakımı sırasında araçların elektrik aksamlarına bakan ve herhangi bir sorunu olup olmadığını veya aksamların yenilenmesi gerektiğini tespit eden bakıma oto elektrik bakımı denmektedir.

Oto Elektrik bakımıyla ayrıntılı olarak oto elektrikçi ilgilenmektedir. Oto elektrikçi; otomobilde bulunan ısıtma sistemleri, aydınlatma sistemleri ve elektrik tesisatındaki hasarları inceleyerek gerekli onarımları yapmaktadır. Farklı model araçların oto elektrik bakım ve onarımları, sorunun boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu bakımların yapılması aracın sağlığı açısından oldukça önemlidir. 

En Yakın Oto Elektrik Tamircisi

Her mesleğin olduğu gibi oto elektrik işlerinde de sorumlu yetkili kişiler vardır. Herhangi bir sorun olduğunda araç sahiplerinin en yakın oto elektrik tamircisi arayışına girdiği bilinmektedir. Pendik Oto Elektrik 7/24 saat hizmet sağlamaktadır. Araçların önemli aksamlarında ki bozukluklarda hızlı bir bakım ve onarım gereklidir. Gerek pendik oto elektrikçi gerek akü takviye gibi biranda gerçekleşen durumlarda ertelememek çok önemlidir. Aracın sağlığı ve diğer sürücülerin sağlığı açısından mutlaka en yakın oto elektrik tamircisine gidilmelidir. Otomobil bakım hizmetlerinin düzenli bir şekilde yapılması bu gibi durumları en aza indirmek açısından önemli adımlardır. Roys Grup, elektronik araç arıza tespiti işlemlerinizi son teknoleji cihazlar kullnarak işlem yapmaktadır.

Oto Elektrik Arızaları

Araba bakımı sırasında en çok gelen sorular arasında oto elektrik arızaları yer almaktadır. Araba hareket halindeyken neden elektrik keser? Oto elektrikçi nelere bakar? Araçta elektrik arızası nasıl anlaşılır? Gibi soruların cevapları bakımlar sırasında araç sahiplerine ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Bunun yanında araçlarda sıkça yaşanan oto elektrik arızaları aşağıda verildiği şekildedir;
 
1. Akünün Bitmesi: Akü genelde 3-4 yıl çalışma performansı göstermektedir. Herhangi bir sorunda ya şarjı bitmiştir ya da elektrik aksamında bir kaçak söz konusudur.
2. Motor Marş Sorunu: Motor çalışırken elektrik gücüne ihtiyaç duyar. Çalışmadığı takdirde elektriksel bir sorun oluşmuş olabilir.
3. Işıkların Çalışmaması: Arabada bulunan farlar ve diğer ışıklar elektrik sistemine bağlı çalışan bölümlerdir. Çalışmadığı durumlarda bir oto elektrik sorunu ile karşı karşıya kalmış olabilir. 
4. Sigorta Atmaları: Elektrik aksamlarında meydana gelen bozukluklar sigorta atmalarına neden olabilir. 
Yukarıdaki maddelerden herhangi birini yaşıyorsanız en yakın oto elektrik tamircisine başvurmalısınız.

İlgili Konular

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon Kutusu Tamiri

Oldukça zor tamir işlemlerinden biri olan direksiyon kutusu tamiri sayılı servis tarafından yapılmaktadır. Yedek parça değişimi açısından oldukça pahalı olan direksiyon kutusu genel olarak tamir işlemi ile çözülmektedir.

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Güvenli sürüş için takip mesafesi çok önemlidir. Takip mesafesinin korunmadığı durumlarda arkadan çarpma gibi kazalar meydana gelmektedir

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?
Pendik Oto Sanayi

Pendik Oto Sanayi

Bölge içerisinde aktif bir şekilde öne çıkan Pendik oto sanayi servisimiz sektör içerisindeki sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Oto sanayi içerisinde birçok hizmeti temin edebilirsiniz

Rehbere git

Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?

Amortisörler, birkaç çeşidi ile araçlarda kullanılmaktadır. Bu çeşitlerden bazıları bakım işlemi görürken bazıları ise bir kere kullanım imkânı ile piyasaya sürülmektedir. Basit bir mekanizmaya sahip olan ve ucuz amortisörlerin bakım işlemleri olsa dahi değiştirmek sonuç açısından daha önemlidir. Fakat elektriksel sistemle üretilmiş amortisörlerin değişiminin yapılması daha maliyetli olduğundan bakım işlemi görmesi daha hesaplı olmaktadır. Amortisörlerin bakım ve onarım işlemleri titizlik gerektiren bir konudur. Amortisör tamiri almak isteyen araç sahipleri, bunu işinin e...

Rehbere git
Amortisörün Çalışması İçin Hangi Bakımların Yapılması Gerekir?